Стабілізація ґрунту може бути корисною в багатьох ситуаціях, наприклад: Дороги, паркінги, будівельні проекти та низка інших застосувань, де для будівництва потрібна основа підлоги .
При стабілізації грунту вапном або цементом Усі частинки ґрунту з’єднуються між собою, збільшуючи міцність ґрунту . Оскільки цей процес вимагає додавання в грунт цементу або вапна, практично всі типи грунту підходять для такого типу стабілізації грунту.
Вапно стабілізує глинисті ґрунти та забезпечує тривале збільшення міцності, яке зберігається навіть після першого застосування. Дослідження показали, що ці реакції рік або довше може зупинитися.
Проведена стабілізація підвищення міцності на зсув і загальної несучої здатності ґрунту досягнуто. Після стабілізації утворюється твердий моноліт, що зменшує проникність, що, у свою чергу, зменшує потенціал усадки/набухання та шкідливий вплив циклів заморожування/відтавання.
Стабілізація ґрунту — це метод очищення та покращення фізичних, механічних і хімічних властивостей ґрунту шляхом додавання хімічних добавок. Ця техніка в основному використовується, наприклад, у цивільному будівництві у підконструкції, будівництві доріг, засипці та будівництві фундаменту [50].