З самого початку, процеси фотозйомки, такі як дагеротип, паперовий негатив і скляний колодійний негатив, не відображали колір світла (хоча вони були чутливіші до одних кольорів, ніж до інших). В результаті вийшло монохромне зображення.
Аж до 1970-х років єдині фотографії, які насправді збиралися та виставлялися, були чорно-білі. Небажання прийняти кольорову фотографію було пов'язано в основному з причини збереження, оскільки пігментація ранніх кольорових фотографій була дуже нестабільною.
Чорно-біла фотографія усуває будь-які відволікання від кольору та допомагає глядачеві зосередитися на інших аспектах фотографії, таких як об’єкт, текстури, форми та візерунки та композиція. Таким чином, ви можете використовувати ті самі методи композиції, як-от правило третин, які використовували б у кольоровій фотографії.
Кольорова фотографія В 1935 Kodak була першою компанією, яка реалізувала такий продукт у вигляді тепер уже легендарного Kodachrome. Kodachrome справді знаменує собою початок сучасної кольорової фотографії. Плівка поєднала три різних шари емульсії в одній плівці.
Ручне тонування або ручна кольорова фотографія є втраченим мистецтвом у наш час. Я все ще пропоную цю техніку початку століття, яка використовується для кольорових портретів. Цей вид мистецтва створюється шляхом друку в тонах сепії та додавання прозорих масел до фотографії, щоб злегка додати колір зображенню.
1861 Томас Саттон створив першу кольорову фотографію 1861.