Соціальні підприємці мають бачення соціальних змін, яких вони хочуть досягти, йдуть на ризик, щоб їх досягти, є креативними та мають лідерські якості. На відміну від Термін «соціальне підприємництво» приділяє більше уваги процесу, організаційним і колективним вимірам підприємництва. .
Комісія ЄС визначає соціальні підприємства як такі Компанії, для яких соціальна цільова ціль або ціль, спрямована на користь громади, є сенсом і метою їхньої господарської діяльності.
Соціальне підприємство або соціальний бізнес є компанія, основною метою якої є досягнення певних соціальних цілей . Соціальні підприємства прагнуть максимізувати прибуток, одночасно досягаючи максимально можливого позитивного впливу на суспільство та довкілля. Отриманий прибуток в основному використовується для фінансування соціальних програм.
Соціальні інновації — це створення ідей для змін; Соціальне підприємництво — це бізнес-модель (комерційна чи некомерційна ); і, нарешті, соціальне підприємництво — це все про мислення.
У соціальному підприємництві застосовує принципи та вказівки засновників та підприємців-початківців до бізнесу, який безпосередньо створює соціальні зміни або впливає на соціальну справу . Соціальний підприємець насамперед мотивується бажанням пом’якшити системну соціальну чи культурну проблему.