За даними РКІ, з 2010 року щороку реєструється більше 30 випадків альвеолярного ехінококозу, як називають хворобу, яку викликає у людей лисичий ціп’як, а в 2015 році – навіть 45. Але навіть у той рік ризик зараження було лише статистично 0,00005 відсотка.21 серпня 2018 р
Яким чином лисячий ціп’як передається людині? Людина заражається через ковтання яєць стрічкового хробака, які виділила лисиця або, рідше, собака чи кішка. Між зараженням і початком хвороби зазвичай проходять роки.
Щоб заразитися, вам потрібно проковтнути кілька сотень яєць лисячого ціп'яка, сказав біолог Брем. "Чим вище висить ягода на кущі, тим менша ймовірність контакту ягоди з лисячим послідом..
35-65 відсотків лисиць заражені лисячим ціп’яком. Лисячий ціп’як «Echinococcus multilocularis» — паразит розміром кілька міліметрів. Мешкає в тонкому кишечнику лисиць і рідше собак.
Зараження людини зустрічається дуже рідко, але в таких випадках воно загрожує життю. Спочатку захворювання зазвичай протікає безболісно і безсимптомно. Личинки ростуть дуже повільно і руйнують орган, як пухлина. Між зараженням і першими симптомами може пройти більше десяти років.
Стрічкові черв’яки – це плоскі черв’яки, які можуть жити в травному тракті людини. У Сполучених Штатах рідко зустрічаються стрічкові черв’яки . Коли вони виникають, їх легко лікувати. Часто люди не знають, що вони заражені стрічковими хробаками, тому що у них немає симптомів або вони лише слабкі.