Служниця одна колишня назва посади для жінки, яка працювала на різних роботах у домашньому господарстві, сільському господарстві чи індустрії гостинності. Здебільшого фізично важка робота вважалася соціально неповноцінною. Чоловічим еквівалентом служниці був слуга.
У Німеччині до 1960-х років на фермі було звичайною справою, коли на фермі працювали батраки та покоївки. Наша покоївка одягається з нами поєднання блузи та спідниці.
Її одяг складався в основному з льону та вовни. Значна частина одягу була коричневих і землистих тонів. Жінки і чоловіки одягалися по-різному. Чоловіки носили туніку, схожу на сорочку, тобто сорочку, що спускалася до колін.
Слуга та служниця – рука допомоги Слуга допомагав, наприклад, у рубанні м'яса, рубанні дров та іншій фізичній роботі. Покоївка була швидше за Домашні справи використовується. Здебільшого покоївка виконувала менше фізичної роботи, замість цього допомагала на кухні та в домашніх справах.
Анна, служниця у князівсько-єпископській резиденції с Вевельсбургдає забавне уявлення про повсякденне життя вестфальської знаті та слуг у замку та, звичайно, також розповідає про суспільне життя у Вевельсбурзі в період Відродження.