Коротка відповідь на питання, чому ми використовуємо 18% сірого, проста така: якщо усереднити світло в середній сцені, що фотографується, це дасть 18% сірого тону (нейтрального). Тож плівкові фотоапарати, цифрові дзеркальні фотоапарати та відеокамери сконструйовані таким чином, щоб створити належну експозицію під час експонування, щоб отримати 18% сірого тону.
Картки 18% gray десятиліттями використовувалися як інструмент, на який фотографи могли наводити точковий вимірювач і використовувати яскравість як експозицію сцени. Досить цікаво, 18% сірих карт відображатимуть рівну кількість світла, яке вони отримують.
У фотографії, живописі та інших образотворчих мистецтвах середньо-сірий або середньо-сірий це тон, який перцептивно знаходиться приблизно посередині між чорним і білим за шкалою світлоти; у фотографії та поліграфії зазвичай визначається як 18% відбиття у видимому світлі.
18% сірого — так називають фотографисередній сірий”, контрольна точка для фотографічної експозиції, чорно-білої чи кольорової. 18% світла, що падає на поверхню 18% сірої картки, відбивається та бачиться нашими очима.
Шкала щільності RGB є лінійною. У 8-бітному просторі на канал значення RGB для 18% сірого є такими 46/46/46 (256 x 0,18). Щоб використовувати як стандарт кольору, сіра карта повинна мати однакову відбивну здатність на всіх видимих довжинах хвиль.
Коротка відповідь на питання, чому ми використовуємо 18% сірого, проста така: якщо усереднити світло в середній сцені, що фотографується, це дасть 18% сірого тону (нейтрального). Отже, плівкові фотоапарати, цифрові дзеркальні фотоапарати та відеокамери сконструйовані таким чином, щоб створювати правильну експозицію, коли випромінюють 18% сірого тону.