Видобуток і використання сланцевого газу може впливати на навколишнє середовище через витік хімічних речовин і відходів видобутку у водопостачання, витік парникових газів під час видобутку та забруднення, спричинене неправильною обробкою природного газу.
Індукована сейсмічність (землетруси) від утилізації сланцевої води; Хімічне розкриття добавок рідини для гідророзриву; Можливе забруднення ґрунту та поверхневих вод; • Вплив якості повітря; • Локальні впливи, такі як інтенсивність руху вантажівок, шум, пил і занепокоєння землі.
- Плюси: альтернатива вугіллю. …
- Мінус: питання попиту. …
- Плюси: доступ до матеріалів. …
- Мінус: ризик землетрусів. …
- Плюси: створення робочих місць. …
- Мінус: забруднення повітря та води.
Сланцевий газ є один із найменш стійких способів виробництва електроенергії. Згідно з новим дослідженням Манчестерського університету, сланцевий газ є одним із найменш стійких варіантів виробництва електроенергії.
Поки спалювання сланцевого газу виробляє менше вуглекислого газу, ніж вугілля, у процесі видобутку газу виділяється набагато більше метану, ніж при видобутку вугілля. Метан є сильнішим парниковим газом, ніж вуглекислий газ, але має менший час перебування в атмосфері.
Крім допомоги підштовхнути нас до катастрофи глобального потепління, розробки горючих сланців і бітумінозних пісків руйнує середовище проживання видів, витрачає величезні об’єми води, забруднює повітря та воду, деградує та оскверняє величезні ділянки землі.