Теологічно та духовно дріжджі або закваску в Новому Завіті часто прирівнюють до гріха, нечистоти та лицемірства (див. Мт. 16:6; Лк. 12:1). І таким чином виходить бездріжджовий хліб символізують щирість, чистоту та цілісність.3 червня 2024 р
Свято Опрісноків відзначає роль Ісуса в допомозі нам усунути з нашого характеру духовну закваску, включаючи злобу, злочестивість і лицемірство, і замінити ці злі якості богоугодним послухом, любов’ю та правдою.
1 Коринтян 5:6-8 Адже Христос, наша Пасха, був принесений у жертву за нас. Тому святкуймо не в старій заквасці, ані в заквасці злоби та лукавства, але в опрісноках щирості та правди.
Юдеї стали називати ці щорічні суботи «великими днями» (Івана 19:31, KJV). Але вони не розуміли, що їхній прісний хліб символізує обіцяного Спасителя—«хліб з неба». Оскільки Біблія іноді використовує закваску як символ гріха, прісний хліб був таким символ безгрішного Месії.
Цими двома елементами є чаша і хліб. Чаша символізує кров Ісуса, яка була пролита на Хресті за відпущення наших гріхів. Хліб представляє тіло Ісуса, яке було зламано за нас. Дуже популярно читати Перше послання до Коринтян 11:23–26 під час Служби Причастя.
Східні християни асоціюють бездріжджовий хліб зі Старим Заповітом і допускають тільки дріжджовий хліб, як символ Новий Заповіт у крові Христа.