Ще одна увага спрямована на запобігання вимирання; це означає, що ви хочете, щоб раніше засвоєна хороша поведінка продовжувалася. Дослідження показали, що незважаючи на те, що ви змінюєте поведінку як від позитивних, так і від негативних підкріплень, саме позитивні підкріплювачі мають більш тривалий ефект зміни поведінки.
по-перше, це має потенціал призвести до більш бажаної поведінки з боку підкріплюваної особи. Крім того, позитивне підкріплення часто призводить до того, що людина почувається краще, що може мотивувати її продовжувати демонструвати бажану поведінку. Крім того, покарання може призвести до образи або помсти.
Переваги позитивного підкріплення. Можливо, найголовніше те, що позитивне підкріплення може бути просто ефективнішим, особливо в довгостроковій перспективі. Навчання, що супроводжується позитивними почуттями та асоціаціями, з більшою ймовірністю запам’ятається навіть після закінчення графіка підкріплення (про це пізніше).
Негативне підкріплення може бути ефективним способом зміцнення бажаної поведінки. Однак найефективніше, коли підкріплювачі представлені відразу після поведінки. Коли між поведінкою та підкріпленням проходить тривалий період, відповідь, ймовірно, буде слабшою.
Серед графіків посилення змінне співвідношення є найпродуктивнішим і найбільш стійким до вимирання. Фіксований інтервал є найменш продуктивним і найлегшим для гасіння (рис. 1).
Позитивне підкріплення підвищує впевненість і моральний дух співробітників. Однак похвала може зробити співробітників надмірно самовпевненими, що негативно позначиться на їхній роботі. Менеджери часто не використовують позитивне підкріплення, коли вони не в хорошому настрої або коли співробітники є компетентними і тому добре виконують свої обов’язки.