На відміну від інших діалектів хоккієн, альвеолярні африкати та фрикативи залишаються незмінними і не піддаються палаталізації, щоб стати альвеоло-палатальними перед /i/, напр. 時 [si] замість [ɕi].
Ранні китайські іммігранти, які оселилися в Пенані, зазвичай були вихідцями з Чжанчжоу (漳州) у південній провінції Фуцзянь. тому Penang Hokkien значною мірою базується на діалекті Чжанчжоу. Він дуже схожий на той, яким говорять у Медані, Індонезія. З іншого боку, тайванський хоккієн дуже близький до діалекту Сямень (廈門).
Хоккієн має один із найрізноманітніших переліків фонем серед китайських різновидів, з більшою кількістю приголосних, ніж стандартна мандаринська та кантонська. Голосні більш-менш схожі на мандарин. Різновиди хоккієн зберігають багато вимов, які більше не зустрічаються в інших китайських різновидах.
Більшість китайських пенангітів є нащадками китайських колоністів, торговців, бухгалтерів, комерсантів, робітників та іммігрантів з південного Китаю. які переїхали на Пенанг між 18 і 20 століттями.
Тайванська мова загалом подібна до хоккієн, якою розмовляють у Амоі, Цюаньчжоу та Чжанчжоу, а також до діалектних форм, що використовуються в Південно-Східній Азії, таких як Сінгапурський хоккієн, пенангський хоккієн, філіппінський хоккієн, меданський хоккієн і південно-малазійський хоккієн.
с колоніальна архітектура, національний парк, тропічні ліси, чудові люди, численні культури, що живуть пліч-о-пліч, і одне з найкращих міст планети ЮНЕСКО, Пенанг є ідеальним місцем для відпочинку.