Вони радше називали себе «еллінами», прийнявши традиційну назву регіону Еллада. Це ім'я бере свій початок від міфологічної фігури Геллена, сина Девкаліона та Пірри, у міфі про походження, який має паралелі з частинами Книги Буття.
Цей період в історії відзначений злиттям грецької та іноземних культур, особливо єгипетської та перської. (Слово «елліністичний» походить від грецького слова «еллін», що означає «грек». Отже, щось елліністичне походить від грецької мови чи грецької культури.)
Греки або елліни (/ˈhɛliːnz/; грец. Έλληνες, Éllines [ˈelines]) — етнічна група та нація, корінна в с. Греція, Кіпр, південна Албанія, Анатолія, частини Італії та Єгиптуі, меншою мірою, інші країни, що оточують Східне Середземномор’я та Чорне море.
Одна теорія припускає, що «Еллада» можливо, походить від назви давньогрецького племені під назвою елліни, які були одними з перших мешканців регіону. Історичні та лінгвістичні фактори. Переважання «Греції» над «Елладою» можна пояснити різними історичними та мовними факторами.
Як показано у віршах Птохопродромоса, ранній етап сучасної грецької мови вже сформувався до 12 століття, а можливо, й раніше. Народна грецька мова продовжувала називатися «ромейською» («римською») до 20 століття.
Вони радше називали себе «еллінами», прийнявши традиційну назву регіону Еллада. Це ім'я походить від міфологічної фігури Геллена, сина Девкаліона та Пірри, у міфі про походження, який має паралелі з частинами Книги Буття.