Найпоширеніші причини виникнення
є депривація сну та розлади, такі як апное уві сні та безсоння. Депресія та інші психічні розлади, певні ліки та захворювання, що впливають на мозок і тіло, також можуть спричинити денну сонливість.22 листопада 2023 р.
Довший час сну може бути симптомом інших основних захворювань, таких як депресія, хвороба або розлад сну, а також факторів навколишнього середовища, таких як позмінна робота. Надмірний сон пов’язаний із вищим ризиком таких станів, як серцеві захворювання, інсульт і серцева недостатність, але це не означає, що він викликає ці захворювання.
Найпоширенішою причиною безладного засинання вдень є недостатньо якісного сну. Але низка захворювань, факторів навколишнього середовища, факторів способу життя та ліків також можуть бути відповідальними.
Деякі умови, які викликають втому, включають захворювання щитовидної залози, залізодефіцитна анемія, діабет, синдром хронічної втоми та COVID-19. Деякі інші причини втоми можуть стосуватися дієти, сну та рівня стресу. Зміна способу життя часто може зменшити відчуття втоми в таких ситуаціях.
Існує багато можливих причин тривалого або надмірного сну, в тому числі певні захворювання, ліки та розлади сну. Деякі приклади включають депресію, гіпотиреоз і нарколепсію.
Захворювання та стани, які можуть спричинити гіперсомнію, включають епілепсію, гіпотиреоз, енцефаліт, розсіяний склероз, хворобу Паркінсона, ожиріння, обструктивне апное уві сні, синдром відстроченої фази сну, атрофію кількох систем, міотонічну дистрофію та інші генетичні розлади, розлади настрою (включаючи депресію, .. .