Поколювання обличчя або «парестезія» є симптомом кількох станів, починаючи від доброякісних до серйозних. До них відносяться простудні та синусові інфекції та неврологічні захворювання, такі як параліч Белла. Розсіяний склероз, аутоімунне захворювання та рак також можуть викликати цей симптом.12 червня 2024 р.
Оніміння і поколювання зазвичай виникають через проблеми з нервовою або кровоносною системами. Оніміння та поколювання можуть бути тимчасовими, але стійкі симптоми можуть бути результатом більш серйозного стану, наприклад інсульту. Оніміння та поколювання є типами тимчасової парестезії.
Це також може супроводжуватися іншими симптомами, такими як біль, свербіж, оніміння та виснаження м’язів. У цих випадках поколювання може бути ознакою пошкодження нерва з різних причин, як-от травматичні або повторювані стресові ушкодження, бактеріальні або вірусні інфекції, токсичний вплив або такі захворювання, як діабет.
Поколювання в обличчі може виникати з різних причин. До них відносяться ліки, параліч Белла та оперізувальний лишай. Медичні працівники можуть називати відчуття поколювання парестезією. Поколювання в обличчі може бути тимчасовим відчуттям, або це може бути симптомом основного захворювання.
Зверніться до свого постачальника, якщо: Оніміння або поколювання не має очевидної причини (наприклад, «засинання» руки або ноги) Ви відчуваєте біль у шиї, передпліччі або пальцях. Ви мочитеся частіше.
Парестезія — це відчуття поколювання, «поколювання», яке виникає, коли ви сидите неправильно або спите на кінцівці, а потім рухаєтесь. Цей тип не викликає особливого занепокоєння і зникає сам по собі. Але багато станів здоров’я також можуть викликати це відчуття, якщо вони пошкоджують ваші нерви.