Кільцеві топології також є важко проникнути, що робить їх придатними для запобігання крадіжці даних. З іншого боку, топології шини та зірки зазвичай менш безпечні. Топології шини мають нижчу швидкість передачі даних, що дає хакерам більше часу для доступу та викрадення даних.
У кільцевій топології ймовірність зіткнення зменшується, оскільки рух рухається лише в одному напрямку. У шинній топології будь-який комп’ютер, підключений до мережі, зможе бачити всі передачі даних на всіх інших комп’ютерах. Тож шансів на безпеку немає.
Оскільки дані переміщуються по круговому шляху, кожен пристрій має рівні можливості надсилати та отримувати дані. Крім того, кільцеві мережі можуть ефективніше обробляти високі навантаження даних оскільки кожен пристрій має виділені часові інтервали для передачі даних, що зменшує ймовірність зіткнень.
Сітчаста топологія пропонує високу продуктивність, надійність і безпеку, оскільки в мережі немає перевантажень, конфліктів або залежностей, а один збій не впливає на всю мережу.
Кільцеві топології сприяють надійній безпеці та мережам спостереження які потребують автоматичного перемикання після відмови для критично важливих програм. Для максимальної надійності поєднайте цю топологію з промисловими комутаторами Ethernet, які можуть передавати відео, аудіо та дані на гігабітних швидкостях навіть у суворих умовах.
5 головних причин вибору топології Ring перед іншими топологіями. Потік даних односпрямований і, отже, можливість зіткнення даних мінімальна. Для управління передачею даних немає необхідності в будь-якому сервері керування мережею. Управління цією топологією є менш складним, і будь-які нові вузли можна безперешкодно додавати.