«Його носять сидячи, і традиційно його носять під час відпущення гріхів на сповіді як ознака юридичної влади. Порівняйте цей звичай з англійськими суддями, які донині надягають чорну шапку, коли виносять смертний вирок. Священики, одягнені в біретту під час відпущення гріхів, виголошують довічне ув’язнення».19 січня 2024 р.
Загалом можна сказати, що біретка надіта під час процесій і сидячи, а також коли священик виконує будь-який акт юрисдикції, напр. примирення наверненого.
Біретта — це квадратний капелюх із трьома або чотирма виступами або піками, що символізують Святу Трійцю або чотири Євангелія. Це так символ священства і носиться на знак благоговіння та поваги до святості літургії.
Папа не користується біреттою, замість цього носити більш старовинний камауро, який Папа Бенедикт XVI повернув до використання. Літургійний біретт має три вершини, з «безкозирковим» кутом, який носять на лівій стороні голови.
Коли носять біретту або митру, під ними завжди надягають цукетто, звідси його інші назви subbirettum і submitrale. Загальноприйнятою традицією є те, що священнослужитель отримує цукетто або від церковного кравця, або від роздрібної церкви.
Використання біретти не було скасовано в результаті зміни в регулюванні одягу священнослужителів після Другого Ватиканського Собору і все ще залишається правильним літургійним головним убором для тих, хто є у священному сані під час «хору», але його використання стало необов’язковим.