Більшість зовнішніх жорстких дисків призначені для сумісності з ПК; однак перед покупкою завжди важливо перевіряти технічні характеристики приводу. Крім того, для деяких старих моделей можуть знадобитися спеціальні адаптери для підключення до новішої системи.
Ваш жорсткий диск може бути несумісний із вашим комп’ютером, якщо це старіший диск, для якого потрібні застарілі роз’єми. Більшість нових жорстких дисків використовують SATA (Serial ATA). Корпоративні жорсткі диски можуть використовувати SAS (Serial Attached SCSI). Старіші інтерфейси, такі як IDE, потребують конверторів для підключення до материнських плат лише з SATA.
Так, ви можете безпосередньо підключити свій старий жорсткий диск до комп’ютера, підключивши його до вільного порту SATA на материнській платі. Потім ви зможете отримати доступ до файлів на старому жорсткому диску через Провідник файлів. Оскільки на двох дисках встановлено дві різні операційні системи, переконайтеся, що комп’ютер завантажується з SSD.
Ну, так, можна використовувати будь-який внутрішній жорсткий диск у будь-якому комп’ютері, якщо фізичний розмір накопичувача (2,5- або 3,5-дюймовий) відповідає відсіку для дисків у комп’ютері, а інтерфейс (SATA/NVMe) сумісний із материнська плата системи.
Як правило, ви захочете придбати жорсткий диск тієї ж компанії, яка виготовила ваш комп’ютер (наприклад, HP). Деякі жорсткі диски несумісні з певними комп’ютерами.
Фактори, які слід враховувати під час вибору жорсткого диска
- Ємність жорстких дисків. Однією з перших речей, яку слід розглянути, є те, скільки місця для зберігання вам потрібно. …
- Продуктивність. …
- Форм-фактор. …
- Інтерфейс. …
- Надійність і довговічність. …
- Ціна.