Так, на основі Мюнхенгретських угод 1833 року, згідно з якими Габсбурзька і Російська імперії та Пруссія погоджувалися допомагати одна одній якщо їхньому суверенітету загрожує повстання чи революція, Австрія вирішила попросити Росії допомогти проти угорської революції, хоча спочатку вони не хотіли…
Коли Австро-Угорщина напала на Сербію 28 липня 1914 р. Міністр закордонних справ Росії Сергій Сазонов витлумачив це як частину австро-німецької змови щодо зменшення російського впливу на Балканах.. 30 липня Росія оголосила загальну мобілізацію на підтримку Сербії.
Австрійська та Російська імперії Дві держави почали співпрацювати зі спільною метою збереження статус-кво. Революції 1848 року сколихнули землі Габсбургів, і угорські землі проголосили свою незалежність. Росія втрутилася, вторгшись в Угорщину придушити революції та відновити суверенітет Габсбургів.
Після смерті Марії Терезії Австрійської король Йосип II хотів поліпшити відносини з Росією, і на початку 1781 р. почалися таємні переговори. в результаті приблизно в травні-червні 1781 р. утворився австро-російський союз.
Резюме. Було середньовічне Угорське королівство завойований турками-османами в 1526 році і був звільнений Австрійською імперією в 1699 році. Вона мала непрості стосунки з монархією Габсбургів.
Радянський розгін Хрущов відмовився прийняти вихід Угорщини з Варшавського договору, оскільки це залишило б прогалину в СРСР.. буферна зона. із Західною Європою. Тисячі радянських танків і солдатів увійшли в Угорщину, щоб придушити протести.