Велике спасибі Сарі Аргрейв за наступну статтю. Найпоширенішою проблемою, безумовно, будуть миші, спіймані кішкою. Традиційно більшість мишей, спійманих кішкою, гинуть, але це не обов’язково так. При оперативних і правильних діях миша має хороші шанси вижити.
Поставте коробку в тихе, тепле місце подалі від домашніх тварин і якнайшвидше віднесіть її до ветеринара. Будь ласка, не намагайтеся доглядати за ними самостійно – дикі гризуни мають зовсім інші потреби гладити щурів і мишей, і вони потребують спеціального догляду, щоб дати їм найкращі шанси повернутися в дику природу.
Наприклад, якщо миші відчувають запах котячої сечі, миші, ймовірно, покинуть територію, щоб уникнути хижака. Стоуерс виявив, що феромони проходять через ніс миші до мозку, де феромони взаємодіють з нейронами, які стимулюють емоції. У цьому випадку саме котячий запах викликає у мишей страх.
Як і птахи, ще одна улюблена котяча здобич, миші мають ідеальний розмір для маленьких лапок і не сперечайтеся. Коти – хижаки, які люблять переслідувати свою ціль і виснажувати її.
Хоча зловити та з’їсти мишу може здатися природним вчинком для кота, це не без ризику. Миші можуть бути переносниками різних паразитів і хвороб, які можуть передаватися вашій кішці. Це включає, але не обмежується цим, стрічкових черв’яків, бактерій та інших шкідливих патогенів.
– Тварини або птахи, яких спіймала кішка, часто перебувають у стані шоку, який може вбити. Їм потрібне спокійне й тихе місце, щоб відновитися, тому переконайтеся, що ви не шумите та не метушитесь навколо них і не поводитеся з ними більше, ніж це необхідно.