Мовними особливостями є: широке використання метафор, часті неологізми та розрив з традиційними формами. Серед важливих авторів і робіт: Альфред Деблін (Берлін Александерплац), Франц Кафка (Метаморфози) і Генріх Манн (Предмет).
На додаток до таким чином переважно грубі форми, яскраві кольори з домінуванням суб’єктивних відчуттів – це те, що має значення про характеристику мистецтва експресіонізму. Часто незмішані переважаючі кольори контрастують із відповідними формами і, таким чином, сприймаються як пряме вираження.
лінгвостилістичні засоби: Неологізми, еліпси, енджамменти, персоніфікації, метафори, перебільшення та іронія.
Експресіонізм (література) – коротко про найважливіше Представники експресіонізму були молодими, освіченими людьми, які повстали проти старомодних цінностей імперії, які, на їхню думку, були вже неактуальними. Її головними темами були велике місто, війна, самотність і страх втратити себе.
У своїх текстах критикувати автори описують індустріалізацію та капіталізм, які дуже впливають на життя людей. Вони також протестують проти втрати індивідуальності, матеріалізму, занепаду культури, технічного прогресу та соціальної біди.
Часто присутні принти в стилі експресіонізму спотворені та перебільшені форми на. Художники спотворювали фігури, пейзажі чи предмети, щоб посилити емоційний вплив своїх робіт. Ці спотворення мали на меті передати внутрішнє хвилювання та суб’єктивне сприйняття художника.