Під час мейозу кросинговер ДНК (COs) збільшення генетичної різноманітності. СО також необхідні для належної сегрегації гомологічних хромосом (гомологів) під час першого поділу мейозу (Мейоз I).
Кросинговер відбувається в мейозі, але не в мітозі оскільки мейоз створює генетично унікальні клітини, а мітоз створює генетично ідентичні клітини. Під час мейозу в профазі I відбувається кросинговер, коли гомологічні хромосоми обмінюються відповідними ділянками ДНК.
Кросинговер — це процес, який відбувається під час мейозу та призводить до генетичної варіації гамет. Це буває між профаза і метафаза. Пари гомологічних хромосом, розташованих поруч одна з одною, стикаються в однакових локусах на кожній. Ці точки дотику називаються хіазмами.
Під час мейозу алелі перемішуються та міняються місцями і поділяються на гамети незалежно одна від одної. Подія під назвою кросинговер викликає зміну вмісту ДНК у хромосомах і дозволяє генетичні варіації.
Кросинговер важливий, оскільки це створює генетичне різноманіття серед вироблених гамет (сперматозоїдів і яйцеклітин).. Ця генетична рекомбінація, яка відбувається в мейозі, зрештою призводить до нащадків з унікальними комбінаціями генів, посилюючи генетичні варіації в популяції.