Це найбільший народний рух, який коли-небудь бачив у Єгипті. Кульмінація руху припала на 11 лютого 2011 року в перехід влади до армії а президент Мубарак відступає до своєї резиденції в Шарм-ель-Шейху.
Смерть лідера країни в Лівії. Зміна конституції в Марокко. Зміна уряду в Йорданії. Військове втручання країн Перської затоки в Бахрейн.
Розгортання арабської весни та її причини 17 грудня 2010 року спалення Таріка Буазізі, молодого торговця з міста Сіді-Бузід у Тунісі, поклало початок арабській весні. Динаміка повстання така, що, Бен Алі був змушений залишити владу 14 січня 2011 року.
Арабська весна (араб. الربيع العربي, романізоване: ar-rabīʻ al-ʻarabī) або перша арабська весна (щоб відрізнити її від другої арабської весни) — це серія антиурядових протестів, повстань і збройних повстань, які поширювалися по всьому світу. більшої частини арабського світу на початку 2010-х років.
Вона за кілька днів скидає липневу монархію. Тоді встановлюється республіка: це «Друга республіка». Республіка: політичний режим без короля, в якому уряд обирається народом.
Кілька причин пояснюють успіх мусульманських завоювань, головна з яких ослаблення Перської та Візантійської імперій, які вийшли виснаженими персько-візантійською війною (602—628).