Нелегована інструментальна сталь втрачає поверхневу твердість при температурах близько 200 градусів Цельсія. Тому вони в першу чергу придатні для виробництва ручних інструментів, наприклад Молоток і зубило.
Інструментальні сталі в основному використовуються для виробництва Активні елементи інструментів, такі як пуансони та матриці, б/в.
Крім основного компонента, заліза, він містить нелегований Інструментальна сталь переважно вуглецева і з невеликими добавками хрому, міді та нікелю, свинцю, марганцю або кремнію. Вміст вуглецю в нелегованих інструментальних сталях зазвичай становить від 0,5 до 1,5%.
Відповідно до стандартів DIN EN сталі, які безпосередньо не називаються конструкційними, називаються конструкційними. Інструментальна сталь або включають сталі зі спеціальними фізичними та хімічними властивостями.
Типові інструментальні сталі включають: Універсальна нелегована інструментальна сталь 1.1730 (також C45W), який використовується для всіх видів інструментів. Легко загартовувана легована інструментальна сталь 1.2842 (90MnCrV8), яка тому популярна для ріжучих інструментів.
Так звана вуглецева сталь (C75U), наприклад, є однією з нелегованих інструментальних сталей. Нелегована інструментальна сталь втрачає поверхневу твердість при температурах близько 200 градусів Цельсія. Тому вони в першу чергу придатні для виробництва Ручні інструменти, такі як молотки та зубила.