Затоплені у воді регіони можуть призвести до переміщення мільйонів людей через стихійні лиха. Це вже має місце в Африці (Магреб) та Азії (Бангладеш), де відчуваються кліматичні наслідки: нестача води, опустелювання, голод тощо
Одним із наслідків цього плавлення є підвищення рівня моря. Крижаний покрив Західної Антарктики містить достатньо льоду, щоб підняти рівень океану більш ніж на п’ять метрів. Наразі важко оцінити темпи цього процесу.
Однією з основних причин танення льоду є підвищення температури повітря, викликане в основному викидом газів, відповідальних за парниковий ефект. Серед цих газів ми знаходимо вуглекислий газ (CO2), який утворюється, зокрема, в результаті використання викопного палива та вирубки лісів.
Широке танення льодовиків і морського льоду, а також підвищення температури вічної мерзлоти також вказують на значне потепління в Арктиці.. Ці демонстрації є першими ознаками екологічної та суспільної важливості глобального потепління.
Менше льоду означає менше відбитого тепла, що призводить до більш інтенсивних теплових хвиль по всьому світу . Але це також означає більш екстремальні зими: коли полярний струменевий потік (вітер високого тиску, який оточує арктичний регіон) дестабілізується теплішим повітрям, він може спуститися на південь, приносячи з собою сильний холод.