Поклоніння зберігається для Бога (Отця, Сина, Святого Духа). Важливо розрізняти поклоніння дулії (шанування святих), гіпердулії (шанування Марії) та іконодулії (шанування образів), які є проявами релігійної відданості, опосередковано пов’язаної з Богом.
Книга Псалмів містить багато виразів поклоніння, в т.ч голосіння, покаяння, молитви про виправдання, пісні подяки та хвали . «Схилитися до Господа» тепер означає відповідати покаянням і вірою на особу та роботу Господа Ісуса Христа (Дії 2:36-39; 10:36-43; пор.
Поклоніння можна класифікувати на два види: 1) Конкретні переконання, думки та відкриті акти відданості, які призначив Бог і які робляться, щоб догодити Йому. 2) Усі інші добрі справи, які, як правило, мусульмани заохочуються робити у своєму повсякденному житті.
Тому хвала і поклоніння є двома способами прославлення Бога. Через хвалу людина визнає велич і доброту Бога. Він дякує йому за те, що Він є. Таким чином, ці два поняття дуже близькі і походять від того самого імпульсу пошани, любові та вдячності людини до Бога.
Ми повинні поклонятися йому Духом і в правді (Івана 4:23), що передбачає дотримання вчень Біблії та керівництво Святого Духа. (Див. наші статті «Життя, надія та правда» «Що таке істина?» та «Як ви знаєте, що маєте Святого Духа?») Поклоніння в Дусі також фізично змінює наше життя та дії.