Концепції. Професійна діяльність може здійснюватися за контрактом або за статусом (державний службовець). Коли воно здійснюється у формі договору, трудові відносини можуть бути організовані за трудовим договором, що регулюється соціальним правом, або за трудовим договором, що регулюється цивільним і господарським правом.
Найманий працівник, ремісник, працівник сфери розваг, фрілансер, тимчасовий працівник…. професійні статути встановлюють правову основу, яка, зокрема, визначатиме ваші умови праці, ваше професійне середовище, вашу винагороду.
Назвіть 3 складові трудових відносин і його ефективне управління між роботодавцем і працівник поважати?
- Оплата праці;
- Послуга працювати здійснюється в працівник в обмін на винагороду;
- Зв'язок підпорядкування.
⚖️ Трудові відносини можуть бути визначені суто юридично: це умови та положення, визначені в трудовому договорі. Щоб існували трудові відносини, повинні бути: винагорода, послуга, що надається працівником, і відносини підпорядкованості.
Трудовий договір – це а синалагматичний контракт : кожна сторона, яка підписує договір, несе зобов'язання перед іншою. Конвенція за своєю природою укладення трудового договору регулюється нормами загального права, передбаченими Цивільним кодексом у його статті 1128-1.
На працівника поширюється дія колективного договору, що діє на підприємстві, яке його найняло. Безстроковий трудовий договір є звичайною і загальною формою трудових відносин. Працівник може бути прийнятий на строковий договір для заміщення постійної роботи в компанії.