Відповідальність за організацію та роботу шкільного транспорту визначена статтею L. 213-11 Кодексу про освіту. Поза периметром міста, відділ відповідає за організацію та роботу шкільного транспорту, незалежно від рівня освіти.
AOMs, а саме муніципалітети та певні державні установи міжмуніципального співробітництва (EPCI), є компетентними на своїй території забезпечувати шкільний транспорт. З іншого боку, між територіями двох ООМ, це тепер області ВООЗ забезпечити цю навичку.
У Франції організація громадського транспорту розподілена між кількома гравцями: державні та місцеві органи влади. Закон про внутрішню транспортну орієнтацію (LOTI) 1982 року встановлює розподіл повноважень між різними місцевими органами влади: регіонами, департаментами та муніципалітетами.
Обов’язковими компетентними органами з організації мобільності (AOM) є агломераційні громади, міські громади, мегаполіси та метрополія Ліон.
Який шкільний транспорт? Шкільний транспорт дозволяє учням подорожувати між домом і школою. Це може бути транспорт, відкритий для всіх мандрівників (метро, автобус, трамвай) або призначений для перевезення учнів (шкільний автобус).
У межах міського транспортного периметру, існуючого на дату набуття чинності передачі навичок у цій сфері (1 вересня 1984 р.), цю відповідальність виконує муніципалітет або група муніципалітетів, відповідальних за організацію міського транспорту.