Як і більшість лісових рослин, у клематисів теж є тонкі корені на рівні поверхні. Тому слід уникати будь-якої форми обробки ґрунту в кореневій зоні рослин. Найкраще регулярно виривати непотрібні бур’яни вручну; профілактично допомагає шар мульчі з соснової кори.26 травня 2024 р.
Зрілі корені клематиса можна до 1,20 метра сягати глибоко в землю. Отже, чим більше коренів ви зможете зберегти, тим краще. Найкраще скопати та підготувати нове місце перед тим, як викопати рослину, яку ви хочете пересадити. Викопайте велику яму і перекопайте її глибше, ніж потрібно, щоб на дні було місце для компосту або перепрілого гною.
Викопайте глибоку і широку посадкову яму приблизно 40 см клематис глибоко вкорінюється. Щоб уникнути заболочування, засипте його шаром піску і гравію. Змішайте додатковий компост і пісок у садову землю, щоб розпушити її. Захистити рослину від пересихання можна за допомогою шару мульчі.
Клематис – рослина з неглибоким укоріненням і вимагає захисту чутливої кореневої ділянки. Це слід затінити низькорослими чагарниками, камінням або мульчею. Клематис з великими квітками відноситься до 3 класу зрізання, його обрізають у березні на висоті 30-50 см над землею.
Досить глибока тут означає, що яма на 10-15 см глибше, ніж це необхідно. Діаметр має бути не менше 8-10 см навколо кореневої грудки. Якщо при посадці ви хочете використовувати опорні елементи, такі як бамбукові палиці або прості металеві риштування, то більше.
Глибина залягання коренів залежить від типу грунту і рослини, але, як у випадку з ялиною, наприклад, від 20 см до 2 м. Це компенсується розміром кореневої кулі, яка у старих дерев відповідає окружності їхньої крони і може навіть виростати за її межі.