У комп'ютерній архітектурі 16-розрядні цілі числа, адреси пам'яті, або інші типи даних розміром 16 біт (2 октети). Шістнадцятирозрядні ЦПУ та АЛУ – архітектури, засновані на регістрах та шинах даного розміру. 16-біт – також назва покоління комп'ютерів, коли шістнадцятирозрядні процесори були стандартними.
Шістнадцяткова система числення – позиційна система числення на підставі 16. Як цифри цієї системи Обчислення зазвичай використовуються цифри від 0 до 9 і латинські літери від A до F. Букви A, B, C, D, E, F мають значення 1010, 1110, 1210, 1310, 1410, 1510 відповідно.
8-біт – також назва покоління комп'ютерів, коли восьмибітні процесори були стандартними. Восьмибитні процесори зазвичай використовують 8-розрядну шину даних та 16-розрядну шину адреси, що означає, що їх адресний простір обмежений 64 КБ; однак із цього правила бувають винятки.
Розрядність (бітність) в інформатиці – кількість розрядів (бітів) електронного (зокрема, периферійного) пристрою або шини, що одночасно обробляються цим пристроєм або передаються цією шиною. Приклади: розрядність процесора (розрядність його машинного слова)