Приблизно в той же час на шкірі з’являється висип (екзантема). у вигляді окремих червоних крапок розміром з шпилькову голівку, які трохи підняті. Шкіра на дотик схожа на наждачний папір. Зазвичай висип спочатку з’являється на верхній частині тіла, але часто поширюється на інші частини тіла.
Червоні плями розміром з шпилькову головку зазвичай починаються в паховій області та на внутрішній стороні стегон, а потім поширюються по всьому тілу, залишаючи недоторканим лише трикутник рот-підборіддя. Зазвичай він значно відрізняється від висипу, пов’язаного з кором або краснухою.
Краснуха викликаються вірусами. Поряд зі скарлатиною, кором, вітряною віспою та краснухою вони входять до п’ятірки дитячих хвороб, які можуть викликати висип.
Зазвичай висипання зникають через 6-9 днів. Через кілька днів шкіра лущиться, особливо на долонях і підошвах. Для скарлатини також характерна зміна язика: він спочатку білий, а через кілька днів червоніє («малиновий язик»).
Лікування зазвичай передбачає застосування антибіотиків. Серед доступних антибіотиків при скарлатині зазвичай призначають пеніцилін або цефалоспорин, оскільки вони особливо ефективні проти збудника скарлатини. В якості альтернативи можна призначити антибіотик еритроміцин.
Найефективнішим засобом проти інфекційного захворювання є пеніцилін, але при непереносимості можна також вводити цефалспорини або макроліди.