Перебувають на ранніх стадіях гіперемії сосочка Гострота зору і реакція зіниці на світло зазвичай нормальний і стає ненормальним лише тоді, коли хвороба прогресує. Обстеження поля зору може виявити збільшену сліпу пляму.
Типові симптоми включають тимчасові зміни зору – розмитість зору, двоїння в очах, мерехтіння або повна втрата зору – зазвичай кілька секунд останні і характерні для набряку сосочка. Інші симптоми можуть бути результатом підвищення тиску в мозку.
У разі набряку або закупорки сосочка диференціальна діагностика є особливо важливою, оскільки це часто спричинено серйозними захворюваннями. Надто повільна дія може не тільки призвести до остаточної втрати зору, але й загрожувати життю пацієнта.
Симптоми та ознаки набряку сосочка У пацієнтів із набряком сосочка гострота зору зазвичай спочатку не порушена, але тимчасове потемніння поля зору, мерехтіння, розмитість або двоїння в очах може статися.
Виступ сосочка. У випадку папілярної виступаючої сторони зазвичай є набута зміна. Причинами виступу диска зорового нерва є інфекційно-запальні захворювання, порушення перфузії диска зорового нерва або внутрішньочерепні захворювання, які піддаються терапії [3].
Спочатку це може бути легкий головний біль, але його інтенсивність змінюється і може стати сильним. Головний біль супроводжується нудотою, двоїнням або затуманенням зору та шумом у голові, який виникає при кожному ударі пульсу (пульсуючий шум у вухах).