Щоб обчислити швидкість супутника на круговій орбіті, вставте однакові значення для r і a в рівняння Vis-Viva, оскільки велика піввісь кругової орбіти дорівнює радіусу. Це зводить рівняння до v^2 = µ / r, з якої розраховується швидкість v.
Ви обираєте проміжний крок і робите його Супутники на так звану транспортну орбіту (Geotransfer Orbit: GTO), яка є дуже еліптичною. З цієї орбіти він згодом переміститься на геостаціонарну орбіту прискорений.
Щоб зрозуміти це більш детально, розглянемо дві точкові маси M і m, які знаходяться на відстані r одна від одної. Наприклад, на m діє сила F=GMm/r^2, і в цьому відношенні m відчуває прискорення a=F/m=GM/r^2.
Щоб підтримувати свою орбіту, супутники повинні розвивати дуже високу швидкість, яка залежить від відповідної висоти орбіти. Наприклад, круговий шлях на висоті 300 км над земною поверхнею має швидкість 7,8 км/с (28 000 км/год) необхідний.
Щоб обчислити висоту польоту, необхідно відняти радіус Землі на екваторі 6378 км, який трохи перевищує середній радіус Землі через сплощення полюсів.. Це призводить до того, що висота польоту над екватором становить 35 786 км.
Якщо припустити, що супутник перебуває на круговій орбіті, прискорення супутника дорівнює дорівнює прискоренню сили тяжіння на цій висоті . Прискорення сили тяжіння на будь-якій відстані від центру тяжіння сферичного об’єкта можна обчислити як g = Gm/r^2.