Для невеликих абсцесів часто достатньо пункції, тоді як лікування більших абсцесів часто передбачає хірургічне видалення. Хірургічна процедура проходить під місцевою анестезією. Абсцес розкривають через більший розріз, щоб гнійна рідина могла витікати.
Однак ні в якому разі не розкривайте гнійник самостійно! Це може бути небезпечно і навіть викликати зараження крові. Краще звернутися до лікаря. Він лікує незрілий абсцес тягнучою мазевою пов’язкою або розкриває зрілий абсцес у стерильних умовах.
Невеликі абсцеси часто загоюються самостійно шляхом розтину та відтоку гнійної рідини. Часто лікар призначає теплі компреси або мазі, які прискорюють дозрівання і сприяють розкриттю.
Якщо абсцес лопається/розривається, Бактерії можуть вийти з порожнини абсцесу і потрапити в великий кровотік. Тоді існує ризик зараження крові (сепсис). З цієї причини важливо приділяти пильну увагу власному організму.
Чи можуть гнійники пройти самі? Невеликі та поверхневі абсцеси шкіри можуть зникнути, якщо вони розриваються та витікають самостійно. Однак цей вичікувальний підхід, як правило, підходить лише для невеликих абсцесів.
Оніміть шкіру лідокаїном і адреналіном . Анестезована ділянка стане блідою протягом наступних двох хвилин. Якщо шкіра оніміла (абсцес виглядає блідим), зробіть розріз на 1-2 см уздовж природних складок шкіри. Злегка натисніть на абсцес, щоб вивести якомога більше гною.