Вітер врівноважує різницю тиску між високим і низьким тиском: Він завжди дме з областей високого тиску в бік низького. Через те, що повітря відхиляється силою Коріоліса, повітряні маси не можуть текти безпосередньо з висоти до низу. Замість того, щоб текти прямолінійно, вони створюють змієподібну лінію.
Вплив атмосферного тиску на погоду Вітер також залежить від атмосферного тиску. Різниця тиску в атмосфері визначає, в якому напрямку і з якою швидкістю дме вітер. Таким чином, атмосферний тиск є центральним показником для прогнозів погоди.
Область високого тиску, яка також називається антициклоном, є a Область в атмосфері, де тиск повітря вищий, ніж навколишнє середовище. Це відбувається, коли холодне повітря опускається, нагрівається і збільшується в щільності, збільшуючи тиск на поверхню Землі.
У зонах високого тиску повітряні маси опускаються і прогріваються. Хмари розсіюються, небо блакитне і сонце світить. Області з низьким тиском, з іншого боку, спричиняють погану погоду: коли тепле вологе повітря піднімається, у міру охолодження вище утворюються хмари, і може піти дощ.
Загалом у Німеччині Листопад Найвища та найнижча швидкість вітру була виміряна в серпні та вересні (див. DIN 4710 «Метеорологічні дані для розрахунку споживання енергії»).
Вітер створюється переважно силою сонця. Коли сонячні промені нагрівають землю, нагрівається і повітря над нею. Тепле повітря розширюється і тому стає тоншим і легшим: повітряна маса піднімається вгору. Це створює низький тиск біля землі.