Коли щось хоче рухатися з півночі на південь, на рух впливає швидкість обертання Землі. Це також стосується вітру: коли вітер дме з півночі на південь, він відхиляється через обертання Землі.
Сьогодні Земля продовжує обертатися через інерція, яка є опором об'єкта змінам його поточного стану руху . Хоча Місяць, Сонце та інші об’єкти в нашій Сонячній системі створюють сили, які протидіють обертанню Землі, вони недостатньо сильні, щоб запобігти зупинці нашого блакитного мармуру.
Це тому, що на об’єкт діють протилежні сили: опір повітря та тертя від підстилаючої поверхні. У космосі немає повітря, а земля ні до чого не прикріплена. Тому, в принципі, він завжди може працювати.
Весь ритм життя людини, тварин і рослин визначається колообігом земля навколо своєї осі, шляхом обертання земля навколо сонця (один рік, сезонні ефекти) і обертанням місяця навколо земля. Тому зрозуміло, що слід враховувати просторові переміщення земля хочу точно знати.
Оскільки наша планета обертається по колу, половину часу можна побачити сонце з будь-якої точки Землі, а половину — ні. Іншими словами: шляхом обертання він стає днем і ніччю кожні 24 години. Коли обертання припиняється, наш денний і нічний ритм закінчується. Земля також рухається по орбіті навколо Сонця.