Дифузна фіброзно-кістозна мастопатія молочних залоз – це мастопатія з утворенням кіст у тканині органу, яка потребує обов'язкового лікування, є фактором ризику виникнення злоякісної патології.. Розрізняють такі типи дифузної матопатії: Аденоз – переважання залізистого компонента.
Дифузна фіброзно–кістозна мастопатія — патологія молочної залози, за якої порушується гістологічна структура її сполучних тканин. Слід зазначити, що вона доброякісна, проте за відсутності необхідного лікування захворювання може спровокувати розвиток онкологічної пухлини.
Лікування захворювання зводиться до усунення гормонального дисбалансу (гормональні препарати) та больових відчуттів (НПЗП), зняття набряків (сечогінні препарати) та регенерації тканин залоз (вітаміни), у тяжких випадках проводиться хірургічне втручання.
Рекомендується звести до мінімуму споживання консервованих, смажених та копчених продуктів. Перевагу слід віддавати олії, а не тваринним жирам. Це допоможе підтримувати на потрібному рівні кількість пролактину – активатора тканин грудей.