Пологові будинки керуються протоколом поводження з біовідходами: після завершення третього періоду пологів плаценту оглядають та відправляють на заморожування у спеціальну камеру. Коли вона наповнюється, плаценти відвозять на утилізацію – частіше закопують, рідше спалюють. Mar 31, 2021
Мама може попросити віддати плаценту їй. У Китаї зберегти цей орган після пологів – традиція. Японці купують плаценту, щоб робити з неї обереги, вітаміни та порошки для "здорового харчування". У Стародавній Русі плаценту закопували на подвір'ї будинку, щоб "з'єднати" дитину з рідною землею.
Після вилучення плаценту ретельно оглядають, перевіряючи цілісність її тканин. Лариса Мокрицька пояснює, що найменші шматочки плацентарної тканини, що залишилися в матці, можуть призвести до непередбачених ускладнень, кровотеч та інфекційних захворювань.
Якщо сім'я має свою ділянку землі, плаценту звичайно закопують на ньому: своя земля сприймається як найбільш безпечне і тому потрібне для цього місце. Зрідка цю дію батьки мотивують бажанням «укорінити» дитину на своїй родовій землі і тим самим зміцнити її зв'язок із сім'єю.