У цьому контексті теплокровність має ряд переваг перед холоднокровними тваринами. Бо теплокровні тварини мають вищу температуру – і тому можуть швидко викликати лихоманку – вони не обмежені мінливими температурами в навколишньому середовищі.
А тварина є холоднокровний коли температура тіла a тварина більш-менш дорівнює температурі навколишнього середовища. Холоднокровні тварини тому мають різну температуру тіла. Теплокровні тварини забезпечують постійну температуру тіла шляхом горіння в клітинах.
Вони характеризуються своєю здатністю регулювати температуру свого тіла всередині, а не покладатися на зовнішні джерела тепла. Це внутрішнє теплоутворення дозволяє теплокровним тваринам підтримувати відносно постійну температуру тіла незалежно від зовнішніх умов середовища.
Теплокровні тварини мають набагато сильнішу імунну систему для захисту від таких мікроорганізмів . Вони отримують енергію у вигляді тепла, щоб регулювати температуру тіла для виживання. Вони можуть легко виробляти тепло у своєму тілі. Холоднокровні тварини не можуть вижити в екстремальних температурах і умовах.
Захист від грибків Вважається, що теплокровність розвинулась у ссавців і птахів як захист від грибкових інфекцій. Дуже небагато грибів можуть витримати температуру тіла теплокровних тварин. Для порівняння, комахи, рептилії та амфібії страждають від грибкових інфекцій.