Gateway витратить один рік на свою унікальну полярну орбіту, відому як майже прямолінійна гало-орбіта (NRHO), навколо Місяця.. Збірка на орбіті повністю реалізованої космічної станції Gateway почнеться з місії Artemis IV, яка стартує не раніше вересня 2028 року.
Після місії Artemis III, яка висадить перших людей біля південного полюса Місяця, астронавти корабля Artemis IV житимуть і працюватимуть на першій місячній космічній станції людства Gateway, що відкриє нові можливості для науки та підготовки до місій людини на Марс.
однак, Місяць обертається кожні 28 днів. Це означає, що космічна станція у фіксованому положенні на Місяці перебувала б на сонці протягом 14 днів, а потім у темряві протягом 14 днів – і без світла обладнання, що працює на сонячних батареях, не працюватиме без значного вдосконалення акумулятора.
У нас є супутники, що обертаються навколо Місяця. «Місячний розвідувальний орбітер» – наприклад. Оскільки програма НАСА «Артеміда» наближається до висадки людини на Місяць, з’являтиметься більше супутників, які допоможуть у цьому.
Планується запустити перші модулі в 2025 році, Gateway стане першою космічною станцією, яка обертатиметься навколо Місяця. Цей подвиг є результатом співпраці NASA, Канадського космічного агентства (CSA), Європейського космічного агентства (ESA), Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) і Космічного центру імені Мохаммеда бін Рашида (MBRSC).
Ми побудуємо базовий табір Артеміди на поверхні та Шлюз на місячній орбіті. Ці елементи дозволять нашим роботам і астронавтам досліджувати більше та проводити більше наукових досліджень, ніж будь-коли раніше. Ми побудуємо базовий табір Артеміди на поверхні та Шлюз на місячній орбіті.