трьох теоретиків недорозвиненості було зумовлено одночасним доступом до перших версій праць Ростоу, Нурксе і Мюрдал, а також за можливість зустрітися з ними особисто, а в деяких випадках і для публічного обговорення цих тез.
Еволюція капіталістичної системи також принесла економічні відмінності між країнами, відмінності, які ми бачимо сьогодні. Походження недорозвиненості безпосередньо пов’язане з тривалими періодами економічного та політичного панування, на додаток до відносин між колоніями та метрополіями.
Нерозвиненість це ситуація бідності та економічної залежності, яка вражає більшість країн. Нерозвиненість – це термін, створений після Другої світової війни (1939-1945) для визначення економічного та соціального становища бідних країн.
Виникла в умовах кризи моделі імпортозаміщення, який був реалізований на початку 1930-х років, він просуває дослідження проблеми відсталості Латинської Америки, підкреслюючи залежний характер капіталізму, який відчувають країни регіону.
Є кілька причин, які сприяють стану слабкого розвитку, в якому опинилися багато країн. Серед них основні з них: – Диспаритет у розподілі доходів, тобто велика частина населення отримує низькі доходи, що сприяє посиленню бідності.