Загальний заряд іонної сполуки повинен дорівнювати нулю, як він складається з позитивних і негативних іонів, поєднаних у певному співвідношенні. Співвідношення між іонами визначається зарядами, і це мінімізує загальну енергію в сполуці.
Оскільки іонна сполука складається з рівної кількості позитивних і негативних іонівзагальний заряд іонної сполуки дорівнює нулю.
Іони, які містять менше електронів, ніж протони, мають сумарний позитивний заряд і називаються катіонами. Навпаки, іони, які містять більше електронів, ніж протони, мають сумарний негативний заряд і називаються аніонами. Іонні сполуки містять як катіони, так і аніони у такому співвідношенні, що призводить до відсутності чистого електричного заряду.
Кожен атом не має загального заряду (нейтральний). Це тому, що вони містять однакову кількість позитивних протонів і негативних електронів. Ці протилежні заряди компенсують один одного, роблячи атом нейтральним.
Атом складається з позитивно зарядженого ядра, оточеного однією або кількома негативно зарядженими частинками, які називаються електронами. Позитивні заряди дорівнюють негативним, тому атом не має загального заряду; він електрично нейтральний.
У моєму підручнику просто сказано: Оскільки іонна сполука складається з рівної кількості позитивних і негативних іонівзагальний заряд іонної сполуки дорівнює нулю.