Білок гемоглобін з'являється в еритроцитах і переносить кисень. Ціаноз виникає, коли рівень гемоглобіну низький або взагалі не переносить кисень. Збагачена киснем кров має темно-червоний колір і зумовлює нормальний колір шкіри. Кров із недостатнім киснем синіша, тому ваша шкіра виглядає синювато-фіолетовою. 6 лютого 2023 р.
Шкіра людей з низьким вмістом кисню в крові, як правило, має синюшний колір. Цей стан називається ціанозом. Залежно від причини, ціаноз може розвинутися раптово разом із задишкою та іншими симптомами. Ціаноз, спричинений тривалими проблемами з серцем або легенями, може розвиватися повільно.
Легке утворення синців іноді вказує на серйозне основне захворювання, таке як проблема згортання крові або захворювання крові. Зверніться до свого медичного працівника, якщо у вас: часті великі синці, особливо якщо синці з’являються на тулубі, спині чи обличчі або з’являються без відомих причин.
Ваші кровоносні судини можуть просочувати кров під шкіру з кількох причин: Ви отримали поранення або фізичну травму (найчастіше). У вас старіє шкіра. У вас захворювання, яке змінює кількість тромбоцитів у крові, наприклад аутоімунне захворювання, гемофілія або лейкемія.
Кров’янисті плями під шкірою можуть бути і тим, і іншим пурпура або петехії. Пурпура може виглядати як синці, але вони не спричинені травмою, як більшість звичайних синців. Петехії не схожі на синці. Це крихітні плоскі червоні або фіолетові плями на шкірі.
Пояснення. На офтальмограмі видно кровоносні судини перед сітківкою. Їх тінь є причиною ентоптичного явища блакитного поля. Точки – це білі кров'яні клітини, що рухаються в капілярах перед сітківкою ока.