Слово худоба вперше було використано між 1650 і 1660 роками, як складне слово, що поєднує слова «жити» і «запас». У деякі періоди «велика рогата худоба» і «худоба» використовувалися як синоніми. Сьогодні сучасне значення великої рогатої худоби – це одомашнена велика рогата худоба, тоді як худоба має ширше значення.
худоба (нім.) «домашні тварини, яких утримували для використання або прибутку», 1520-ті рр., з прямого ефіру (присл.) + запас (п. 2) у його використанні як збірний термін для «рухомого майна ферми», особливо коней, великої рогатої худоби, овець та інших корисних тварин; знаряддя землеробства іноді називали мертвим інвентарем.
Термін «худоба» включає велика рогата худоба, вівці, коні, кози та інші домашні тварини, які зазвичай вирощуються або використовуються на фермі.
10 000 років тому велика рогата худоба була неоціненною для переходу людського суспільства від кочових мисливців-збирачів до осілих землеробських спільнот у більшій частині Європи, Азії та Африки з моменту найдавнішого приручення великої рогатої худоби більше 10 000 років тому.');})();(функція(){window.jsl.dh('dpPrZty4FviGptQPkdCfgQQ__33','
Велика рогата худоба була одомашнена незалежно від зубра, дикого виду великої рогатої худоби, в околицях сучасних країн Туреччина і Пакистан ~10 000 років тому. З тих пір велика рогата худоба поширилася разом з людьми по всьому світу, включно з регіонами, де ці дві різні лінії схрещувалися.
Зрілі самки великої рогатої худоби називають коровами а дорослі самці великої рогатої худоби – бики. Молодняк великої рогатої худоби називають телицями, молодняк великої рогатої худоби — волами або бичками, а кастрований худобу — бичками. Велика рогата худоба.