Манільський компонент назви походить від манільської коноплі (а.к.а. листя абака), яка була названа на честь Маніли, столиці Філіппін. Починаючи з 1840-х років перероблені волокна мотузки абака були основним матеріалом для манільського паперу.
Manila Envelope Papermakers, зіткнувшись з дефіцитом бавовни та лляної ганчірки, придумали переробити манільський канат, який раніше використовувався на кораблях, як паперову масу. Отриманий папір був міцним, водостійким і гнучким. Манільські мотузки виготовлені з манільської коноплі та названі на честь неї.
Назва міста, спочатку Майнілад, є походить від рослини нілад, квітучого чагарнику, адаптованого до болотистих умов, який колись рясно ріс уздовж берегів річки; назву було скорочено спочатку до Майніла, а потім до її теперішньої форми.
: міцний і довговічний папір коричневого або темно-коричневого кольору з гладкою поверхнею, виготовлений спочатку з манільської коноплі.
І Манільський папір використовується не лише на Філіппінах. Насправді багато інших країн знають це краще. як манільські конверти. Спочатку виготовлявся з манільського паперу, тому його міцність і універсальність зробили його обов’язковим.
Сам манільський папір був a Винахід США 1830-х років, але Маніла була дорогою торгівлею. Під час філіппінсько-американської війни 1899 року колоніальний уряд Америки перехопив торгівлю філіппінською абакою та експортував її з Філіппін до Америки для військового використання.