Розлад деперсоналізації-дереалізації виникає, коли ви завжди або часто відчуваєте, що бачите себе ззовні свого тіла, або відчуваєте, що речі навколо вас нереальні — або те й інше. Почуття деперсоналізації та дереалізації можуть бути дуже тривожними. Вам може здатися, що ви живете уві сні.
Що є розлад деперсоналізації-дереалізації? Розлад деперсоналізації-дереалізації (РДД) часто проявляється разом з іншими психічними захворюваннями. Це трапляється, коли ви відчуваєте, що спостерігаєте за своїм життям ззовні. Може здатися, що ви дивитесь фільм чи сон. Це відчуття дуже засмучує.
Згідно з дослідженням 2004 року, тимчасові симптоми деперсоналізації/дереалізації можуть проявлятися у 26-74% за загальне життя людини та 31-66% під час травматичної події. «[Це] часто супроводжує тривогу та депресію — зазвичай посилюючи їх…
Маячна ілюзія «Шоу Трумена», також відома як синдром Трумена або розлад Трумена, — це тип ілюзії, коли людина вірить, що її життя — це постановочне реаліті-шоу або що за нею спостерігають на камерах.
Розлад деперсоналізації/дереалізації часто розвивається у людей, які пережили сильний стрес, включаючи: Емоційне насильство або зневага в дитинстві. Фізичне насильство. Переживання або свідок домашнього насильства.