Легенди говорять, що вірмени є нащадками Айка, патріарха-засновника вірменської нації та нащадка Ноя, чий ковчег сів на мілину на горі Арарат після Великого потопу. На честь цієї традиції, вірмени називають свій народ Айастан.
Земля сіна. Іншими словами, Айастан перекладається як «Земля сіна.”');})();(функція(){window.jsl.dh('uhrtZop8vpfT-A-R8ei4Dg__19','
Вірменія розташована між Східною Анатолією та Вірменським нагір'ям, оточуючи біблійні гори Арарат. Ендонім вірмен – сіно, а старовірменська назва країни – Айк' (вірм. Հայք, що також означає «вірмени» класичною вірменською мовою), пізніше Айастан (вірм. Հայաստան).
Грецька Біблія, яка в книзі Буття просто представляла «Арарат» транслітерацією, у цьому випадку перекладає єврейську «земля Арарат» з «Вірменією». Звичайно, переклади Буття та Ісаї були зроблені не однією особою, але грецька мова П’ятикнижжя мала великий вплив на наступні…
Сомхіті Сомхіті (груз. სომხითი, [somχitʰi]) — неоднозначний географічний термін, який використовувався в середньовічних і ранньомодерних грузинських історичних джерелах для позначення Вірменії, з одного боку, і вірмено-грузинських маршів уздовж долин річок Дебед і Храмі, з іншого боку. ');})();(функція(){window.jsl.dh('uhrtZop8vpfT-A-R8ei4Dg__30','
Етимологія. Оригінальна рідна вірменська назва країни була Հայք (Айк); проте в даний час він використовується рідко. Сучасна назва Հայաստան (Айастан) стала популярною в середні віки завдяки додаванню перського суфікса -stan (місце).