Крім того, неофіційні поселення часто перенаселені та розташовані в зонах політичних конфліктів, екологічно чутливих середовищах і місцях, вразливих до екстремальних погодних явищ (наприклад, циклонів, ураганів і надзвичайно сильної спеки чи холоду) і природних катаклізмів (наприклад, землетрусів і повеней). ).
Проблеми, з якими стикаються неформальні поселенці, включають: незапланований землеустрій, відсутність житла, санітарії, достатнього постачання води та електроенергії, перенаселення, високий ризик для здоров’я та зростання бідності в містах.
Неформальне поселення є той, який виріс органічно й неофіційно, без містобудування чи громадських служб. Їх тисячі по всій Південній Африці, всі побудовані та зайняті найбіднішими з бідних, переважно чорношкірими. Конструкції неміцні, як правило, одна кімната, і зроблені з будь-якого матеріалу, який можна почистити.
Доступ до роботи: Неформальні поселення часто розташовані поблизу міських центрів, де люди можуть знайти роботу, що робить жителів зручними для доступу до можливостей працевлаштування. 3. Громада: неофіційні поселення можуть мати сильне відчуття спільності та соціальної підтримки, що може бути привабливим для мешканців.
Швидке зростання кількості неофіційних поселень є глобальним явищем, спричиненим такими факторами, як: зростання населення, міграція, громадянські заворушення та відсутність доступного житла. Ці поселення, які часто називають нетрями, виникають через незаплановану урбанізацію та недостатню інфраструктуру, що впливає на якість життя мешканців.
Неформальні поселення характеризуються a відсутність основних послуг, забруднення, перенаселеність і погане поводження з відходами.