Дехто з його партії проголосував за його усунення. 24 лютого 2014 року новий уряд видав ордер на арешт Януковича, звинувативши його у причетності до вбивства протестувальників. Янукович поїхав у вигнання до Росії, стверджуючи, що все ще залишається законним главою держави.
Проти Януковича не було висунуто жодних статей про імпічмент, оскільки процедура імпічменту, викладена в українській Конституції, не була розрахована на те, що президент покидає свою посаду без попередження.
Поліція покинула центр Києва того дня, і протестувальники взяли контроль. Того вечора Янукович втік з міста. Наступного дня, 22 лютого, український парламент проголосував за усунення Януковича з посади 328 голосами проти 0 (близько 73% із 450 народних депутатів).
Після української революції 2014 року Віктор Янукович покинув посаду та втік з країни. Згодом йому було оголошено імпічмент, і його замінив голова Верховної Ради Олександр Турчинов, який виконує обов’язки президента, коли посада є вакантною.
Оскільки жоден кандидат не набрав більшості голосів, 7 лютого відбувся другий тур виборів між прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та лідером опозиції Віктором Януковичем. 14 лютого Янукович був оголошений обраним президентом і переможцем, набравши 50% голосів виборців.
У листопаді 2013 року Янукович раптово прийняв рішення під економічним тиском з боку Росії відмовитися від підписання угоди про асоціацію з ЄС і натомість прийняти російську торговельну угоду та кредитну допомогу. Це викликало масові протести проти нього, які зрештою призвели до його усунення з поста президента.