Дослідження показують, що неправильне судження може походити від когнітивних факторів, таких як ігнорування ситуативних причин і ґрунтування суджень на стереотипах. Мотиваційні чинники також можуть бути залучені, наприклад, бажання виправдати власну поведінку або бачити світ справедливим і справедливим.30 вересня 2021 р.
Наука підказує ми схильні судити інших набагато суворіше, ніж самі себе. Чи можете ви згадати час, коли ви чекали когось, хто запізнився, і думали «як нечемно!» або «він, мабуть, вважає, що його час цінніший за мій!» А тепер згадайте, коли востаннє ви спізнювалися на зустріч.
Це впливає на енергію, яку ми вкладаємо в наші думки. Це впливає на те, як люди реагують на наше сприйняття. Це впливає на рівень розмови та цікавість, яку викликають наші слова. І зрештою це впливає на судження, які ми робимо про себе.
, неправильно оцінений, неправильне судження. судити, оцінювати чи цінувати неправильно чи несправедливо.
У Матвія 7:1–4, Ісус викриває наше бажання засуджувати інших, не досліджуючи власні серця перед Господом. Коли ми шукаємо недоліки в інших, не шукаючи власних провин, ми виявляємо гордість. Ісус застерігає нас від такого лицемірства. Нас вимірюють не інші, а Бог.
Коли ми оцінюємо людей навколо нас — позитивно чи негативно — ми проектуємо на них свої аспекти. Ми втрачаємо усвідомлення подробиць того, хто ця людина, що вона говорить і як побачити дану ситуацію з її точки зору.