Радянська окупація східної Польщі у вересні та «зимова війна» проти Фінляндії у грудні призвели до того, що президент Франклін Рузвельт публічно засудив Радянський Союз як «диктатуру, таку ж абсолютну, як будь-яка інша диктатура у світі», і наклав «моральне ембарго». ” щодо експорту окремих видів продукції до …
американці були з підозрою ставився до радянського комунізму (політична та економічна система, яка передбачає суспільство, контрольоване урядом, де все ділиться порівну) і стурбований жорстким правлінням російського лідера Йосипа Сталіна над його власною країною.
Уряд Сполучених Штатів спочатку вороже ставився до радянських лідерів за те, що вони вивели Росію з Першої світової війни і був проти держави, ідеологічно заснованої на комунізмі.
Сполучені Штати почали бачити Радянський Союз як країна, яка переживає бойові дії, захоплена фашистськими військами, і це ставлення ще більше посилилося після японської атаки на Перл-Харбор у грудні 1941 року.
Вашингтон і Москва конкурували різними способами: над грошима та природними ресурсами, такими як нафта, над союзниками, над технологіями зброї, над впливом і престижем, над дослідженням космосу, над ідеями. Відносини часів холодної війни між двома ворогуючими державами часто були напруженими.
Чому Радянський Союз не довіряє США та їхнім союзникам? Радянський Союз і США виступали проти фашистських держав. Радянський Союз вважав, що західні союзники навмисно зволікали з відкриттям другого антинімецького фронту, щоб сформувати мирне врегулювання.