Дослідники стверджують, що стабільно низький відсоток лівшів є результат балансу між співпрацею та конкуренцією в еволюції людини." У людей давно виникла еволюційна потреба співпрацювати, наприклад, коли ділилися знаряддями праці або групово полювали. І якщо більшість людей використовують одну руку, це полегшує таку співпрацю.
Оскільки рукорукість є дуже спадковою ознакою, пов’язаною з різними захворюваннями, і оскільки багато з цих станів могли бути проблемою дарвінівської фізичної форми в популяції предків, це вказує на те, що раніше ліворукість могла бути рідшою, ніж зараз. завдяки природному відбору.
Спочатку вважалося, що ручність контролює один ген. Однак останні дослідження свідчать про це кілька генів, можливо, до 40, сприяють цій рисі. Кожен із цих генів, ймовірно, має слабкий вплив сам по собі, але разом вони відіграють значну роль у встановленні переваги рук.
Це вказує на те, що якби жінки мали шанс бути лівшами 10 відсотків, чоловіки матимуть 12-відсотковий шанс (точні відсотки дещо відрізняються залежно від географічного регіону). Враховуючи низьку поширеність ліворукості в цілому, це 2-відсоткове збільшення є досить суттєвою різницею.
Ключові висновки. Складаючи 10 відсотків населення, ліворукі люди досягають успіху в різних областях, включаючи мистецтво, музику, математику та такі види спорту, як бейсбол і теніс. Вони навіть мають більшу ймовірність стати космонавтами.
Хоча люди з домінуючою лівою рукою становлять лише близько 10 відсотків населення, вони, здається, мають більший ризик для здоров’я за певних умов, в тому числі: рак молочної залози. періодичні порушення рухів кінцівок. психотичні розлади.